Barkod Tescil

barcode, travel, world-615991.jpg

Barkod Tescili Nedir ?

Bir işletmenin ürünlerinin takip ve izlenebilirliğini sağlaması için gerçekleştirilmesi gereken en önemli aşamadır. 

Günümüzde ticari alanda sıklıkla kullanılan barkod teknolojisi, ürünlere ait tüm verilerin bir araya toplanmasını ve saklanmasını sağlayan gelişmiş bir teknolojidir. 

Günden güne daha da gelişen bu teknoloji tüm dünyada büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Barkod tescili, bir ürünün üretim aşamasından başlayarak, nihai tüketiciye ulaşması sırasındaki tüm tedarik zincirinde ürünlerin takibinin kolaylığını sağlayan, aynı zamanda stok ve envanter kontrol kolaylığı sağlayan bir tescildir.

Barkod tescili ile her bir ürünün kendine ait tüm verileri bir arada bulunduran benzersiz bir kimlik numarası , bir diğer adlandırma ile barkod numarası olmaktadır.

Barkod Numarası ;

Barcode numarası

Tüm ticari iş ortaklarınız ile aranızda ortak bir dil oluşturmanızı sağlar. Bu sayede tüm ürün verilerinizi kolayca paylaşabilirsiniz.

bar code, network, ecommerce-3396853.jpg

Barkod Tescili Nasıl Alınır?

Türkiye’de Barkod Tescili, GS1 Türkiye Organizasyonu tarafından incelenmekte ve gerçekleştirilmektedir.

Barkod tescil başvurusu yapan tüm firmalar aynı zamanda GS1 Organizasyonu üyesi olmuş sayılırlar.

Barkod tescil işlemleri için gerekli tüm bilgi ve belgeleri sağlayarak başvurusunu tamamlayan tüm firmalar, kendileri adına tahsis edilen barkod numaralarını kullanmaya başlarlar ve devam eden süreçte her yıl GS1 üyelik aidatını ödemek suretiyle barkod tescil hakkını devam ettirirler.

Aker Patent olarak , barkod tescil başvurusunun yapılması ve firmanız adına tahsis edilen barkod numaralarının tarafınıza iletilmesine kadar geçen tüm süreç tarafımızca yürütülmektedir.

Scroll to Top